Jak działa gaz rozweselający u dentysty (podtlenek azotu)?


Zastosowaniu sedacji wziewnej umożliwia ograniczenie świadomości pacjenta i częściowe zniesienie czucia bólu oraz stopniowe pozbycie się lęku. Podawany pacjentom za pomocą specjalnej maseczki gaz rozweselający wprowadza w stan rozluźnienia, odprężenia.Gaz rozweselający u dzieci


W przypadku leczenia stomatologicznego u dzieci coraz częściej stosuje się metodę sedacji wziewnej, która uspokaja dzieci, daje im poczucie zobojętnienia a lekarzom pozwala na przeprowadzenie komfortowego leczenia stomatologicznego. Obserwujemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów u których stosowano sedacje wziewną od wczesnych lat , po kilku latach leczenia z użyciem sedacji wziewnej nabywają zdolność do radzenia sobie z bólem i nie wymagają użycia sedacji. Oczywiście w skrajnych sytuacjach , gdzie występuje zaawansowana dentofobia i sedacja wziewna nie jest wystarczająca , pozostaje leczenie w znieczuleniu ogólnym .


W zdecydowanej większości wypadków gaz rozwesalający u dentysty jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem chętnie stosowanym przez wielu pacjentów.

Zalety użycia sedacji wziewnejDawkę podtlenku azotu dobiera się indywidualnie do reakcji pacjenta, zwiększając lub spłycając jego stan rozluźnienia. Stan rozluźnienia sprawia, że podawanie zastrzyku znieczulającego jest łatwiejsze i mniej bolesne dla pacjenta, nie czują oni nakłucia. Dzięki temu pozostała część zabiegu może być przeprowadzona w stanie pełnej świadomości.

Sedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)


Sedacja wziewna czyli leczenie znieczuleniem gazem rozweselającym ( N2O/O2 ) to jedna z łatwych i bezpiecznych form uspokojenia pacjentów, którzy nabyli strach przed wizytami stomatologicznymi w przeszłości i nie radzą sobie ze stresem w gabinecie stomatologicznym.

SEDACJA WZIEWNA

Wskazania do zastosowania sedacji wziewnejGaz rozweselający u dorosłych


Sedacja wziewna polecana jest również u pacjentów dorosłych. Pacjenci bardzo bojący się wizyt u dentysty dzieki zabiegom przeprowadzonym z użyciem gazu rozwesalającego mogą w  dużym komforcie odbyć wizyty i pozbyć się strachu przed leczeniem stomatologicznym.

Podtlenek azotu działa również znieczulająco co pomaga szczególnie u pacjentów trudno  znieczulających się miejscowo. Sedacja wziewna pomaga również zmniejszyć odruch wymiotny umożliwiając niejednokrotnie wykonanie zabiegu stomatologicznego bez dodatkowych sensacji.


W naszej klinice istnieje możliwość wykonania w sedacji wziewnej również dłuższych zabiegów takich jak trudne ekstrakcje oraz implantacje wszczepów zębowych.