Implant zębowy,to ujmując rzecz najprościej nowy korzeń, który zostaje  wprowadzony w miejce po usuniętym zębie. Materiał z jakiego jest on wykonany jest w pełni biozgodny, co oznacza, że organizm traktuje go jak własną kośc i zrasta się z nim trwale.


Implanty dentystyczne to nowoczesny i pewny sposób leczenia braków zębowych. Wszczepy zębowe przyczyniają się do lepszego zdrowia i korzystniejszego wyglądu , przywracają pewnośc siebie oraz porawiają jakośc i komfort życia.

Implanty zębowe

SubmitKorzeń zęba zastąpiony jednym implantem.


1.Implant z koroną


SubmitMocowana jest na dwóch lub więcej implantach za pomocą tzw. Łączników, które mocuje się do implantów (tzw. kule lub lokatory) Łączniki umożliwiają Pacjentowi samodzielne i bezpieczne zdejmowanie protezy do codziennej higieny.

2.Proteza utrzymywana na implancie


SubmitPrzytwierdzona jest indywidualnie dobraną  belką  z zaciskowymi łącznikami, które utrzymują odbudowane zęby . Łączniki pozwalają na zdejmowanie protezy do codziennych  zabiegów higienicznych.


3.Proteza utrzymywana na implantach i belce


SubmitJest przymocowana do implantów na stałe za pomocą specjalnych śrub lub cementowana .W przypadku tego rozwiązania tylko dentysta będzie mógł zdejmowac taką protezę. Higiena wygląda tak samo jak w przypadku naturalnych zębów.

.

Stała proteza / most utrzymywany na implantach


RODZAJE UZUPEŁNIEŃ NA IMPLANTACH

Jak wygląda wszczepienie implantuEtap 1. PLANOWANIE.

 

Planowanie implantacji to najistotniejsza częśc zabiegu. Od dobrego zaplanowania zabiegu przed implantacją zależy w dużej mierze jak będzie wyglądac i sprawowac się przyszłe uzupełnienie brakujących zębów. Lekarz implantolog ocenia na tej wizycie na podstawie dostępnych badań ( najczęściej zdjecia 3D) warunki w jamie ustnej I określa jaki implant będzie w danym przypadku najlepszy, stwierdza czy są konieczne dodatkowe zabiegi, proponuje rodzaj uzupełnieniia.


Etap 2. WPROWADZENIE IMPLANTU.


Zabieg wprowadzenia implantu trwa z reguły 30- 60 min. i jest wykonywany w znieczuleniu co sprawia, że jest w pełni bezbolesny.

Do przeprowadzenia zabiegu  gabinet jest specjalnie przygotowywany by zapewnic pacjentowi najwyższe bezpieczeństwo.


Etap 3. NOWA KORONA ZĘBA


Po zrośnięciu się implantu z kością (do kilku miesięcy)  technik dentystyczny wykonuje w labolatorium  koronę zęba lub inny rodzaj uzupełnienia protetycznego osadzonego na implantach.